Komory chłodnicze

Zaawansowane chłodnictwo z firmą KliMat

Chłodnictwo to szybko rozwijająca się dziedzina, w której wykorzystuje się nowoczesne systemy. Przykładem są komory chłodnicze – oferujemy ich sprzedaż, montaż, konserwację oraz naprawę. Zapewniają optymalną temperaturę bez względu na to, jakie warunki panują w otoczeniu. Są wyposażone w wiele przydatnych funkcji, dlatego Klienci z chęcią po nie sięgają. W naszej firmie zapewniamy fachowe doradztwo oraz szybkie terminy realizacji zleceń. Działamy na terenie Białegostoku i pobliskich miejscowości.

Komory chłodnicze – charakterystyka

Stanowią zamknięte przestrzenie wyłożone płytami warstwowymi. Na zewnątrz znajduje się agregat połączony z instalacją oraz parownikiem. Dodatkowy element to regulator temperatury pozwalający na wprowadzenie optymalnych ustawień.

Komory chłodnicze są przeznaczone do przechowywania produktów, które w przypadku zbyt wysokiej temperatury mogą szybko się zepsuć. Obejmuje to między innymi wędliny, dojrzałe sery, niektóre napoje, mięso, ryby, owoce, warzywa (około 0ºC), lody, mrożonki (do -25ºC).

Dostarczamy i montujemy różne rodzaje komór chłodniczych. Dotyczy to systemów wykonanych z płyt poliuretanowych lub styropianowych – gazy wypełniające, znajdujące się w strukturze materiału, gwarantują dodatkowy opór cieplny; elementy mogą być składane z segmentów lub montowane w całości.

Biorąc pod uwagę temperatury we wnętrzu, wyróżnia się komory:

 • chłodnicze – zakres wynosi od 0ºC do +10ºC; podkategorię stanowią systemy okołozerowe (od -1ºC do +1ºC);
 • mroźnicze (od -5 do -25 ºC), mroźnicze standardowe (od -18ºC do -25ºC) oraz głębokiego mrożenia (do -30ºC).

Oferujemy doradztwo pod kątem wyboru optymalnej technologii. Szczególną uwagę zwracamy na parametry takie jak dobowy bilans zysków i strat ciepła, powierzchnia oraz pojemność pomieszczenia. Ważne znaczenie ma również rodzaj drzwi – montujemy systemy przesuwne, obrotowe. Po więcej informacji zapraszamy do naszej siedziby w Białymstoku.

Chłodnictwo – szerokie zastosowanie w różnych branżach

Komory chłodnicze są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przechowywania produktów w odpowiednio niskiej temperaturze. Dotyczy to przemysłu spożywczego (sklepów, restauracji, cukierni, lodziarni) i farmaceutycznego (aptek, placówek medycznych), ale również obiektów działających w branży hotelarskiej albo noclegowej, w których przygotowywane są posiłki. Sprawdzą się także w warunkach domowych – wystarczy oddzielne miejsce, na przykład w piwnicy.

Popularność oferowanych przez nas komór wynika z wielu zalet:

 • izolacyjności cieplnej – optymalne warunki są zapewnione nawet przy wysokiej temperaturze otoczenia;
 • dużej oporności dyfuzyjnej, paroszczelności – ochrona przed kondensacją pary wodnej oraz wilgoci, co zapobiega gniciu i pleśnieniu materiału izolacyjnego, a także napływowi owadów;
 • wytrzymałości, w tym na ściskanie – ma to duże znaczenie ze względu na obciążenie podłogi komory warstwami betonu czy składowanymi towarami;
 • bezwonności – są wykonane z materiałów, które nie wydzielają żadnych zapachów mogących przedostać się do produktów spożywczych lub farmaceutycznych;
 • niskiej palności i stabilności chemicznej – stanowi zabezpieczenie przed pożarem, wydzielaniem się gazów;
 • funkcjonalności oraz łatwej obsługi – możliwe jest zdalne kontrolowanie parametrów pracy, a nawet otrzymywanie powiadomień na urządzeniach mobilnych o przekroczeniu granicznej temperatury;
 • bezproblemowego utrzymania czystości – wystarczy użyć wilgotnej ściereczki i przetrzeć nią drzwi, ścianki komór, listwy narożne, cokoły, a następnie wysuszyć powierzchnię; dodatkowo warto skorzystać z realizowanej przez nas usługi odgrzybiania komór, co można połączyć w ramach prac sezonowych na przykład z czyszczeniem klimatyzacji w poszczególnych pomieszczeniach;
 • wysokiej estetyki – oferujemy między innymi rozwiązania zróżnicowane kolorystycznie, ponadto pod kątem wyglądu każdy model wpisuje się we współczesne standardy wzornictwa chłodniczego;
 • niezawodności – bazujemy na systemach renomowanych producentów; prawidłowe serwisowanie zapewnia bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat (dotyczy to również wentylacji oraz innych oferowanych przez nas systemów).

Przygotujemy indywidualny projekt instalacji. Nasze rozwiązania bazują na optymalnym zagospodarowaniu przestrzeni – standardowa kubatura komór wynosi od 3 do 150 m³. Dbamy o długofalowe relacje z Klientami, wykonujemy fachowe okresowe serwisowanie systemów. Można skorzystać także z innych naszych usług, takich jak montaż i serwis klimatyzacji. Warto poznać również dostępne efektywne systemy wentylacji oraz rekuperacji.

Nowoczesne komory chłodnicze w Białymstoku

Zapraszamy do siedziby firmy KliMat, aby uzyskać pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania z zakresu chłodnictwa. Współpracujemy z odbiorcami indywidualnymi, firmami z sektora MŚP, dużymi przedsiębiorstwami, sieciami sklepów. Zapewniamy solidną i skuteczną realizację zleceń.

Menu