Klimatyzacja

Klimatyzacja to komfort w domu i biurze

Firma KliMat świadczy usługi w zakresie montażu i serwisu klimatyzacji na terenie Białegostoku oraz okolicznych miejscowości. Oferujemy doradztwo pod kątem wyboru sprzętu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Współpracujemy z osobami prywatnymi, przedsiębiorstwami, zarządcami budynków użyteczności publicznej. Zapewniamy szybkie terminy realizacji zleceń. Zapraszamy do naszej siedziby, gdzie można uzyskać więcej informacji, a także zapoznać się ze sprzedawanymi urządzeniami i ich funkcjonalnością.

Charakterystyka oraz zalety klimatyzacji

Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Umożliwia swobodne regulowanie warunków panujących w pomieszczeniu. Dotyczy to nie tylko temperatury, ale również wilgotności oraz czystości powietrza.

Użytkowanie tego systemu oznacza wiele zalet. Jedną z ważniejszych jest komfort cieplny – bez względu na porę roku czy dnia zapewniona jest optymalna temperatura. Sprzedawane przez nas urządzenia chłodzą, a także posiadają funkcję grzania. Ich atuty to:

  • odczuwalny pozytywny wpływ na samopoczucie, co pozwala na lepszą koncentrację podczas wykonywania obowiązków domowych czy zawodowych,
  • opcja szybkiego podwyższenia temperatury na przykład bezpośrednio po wyjściu z kąpieli, co przekłada się na komfortowe warunki niezależnie od temperatury na zewnątrz.

Sprawnie działająca klimatyzacja, razem z odpowiednią wentylacją, zapewniają właściwy poziom wilgotności powietrza (około 40-60%). W efekcie:

  • powietrze jest bardziej czyste, nie unosi się kurz, pył, drobnoustroje, które mogłyby wywołać kaszel czy katar; spada również podatność domowników na infekcje, do których prowadzi wysuszenie śluzówek oczu, nosa, gardła;
  • zmniejsza się ryzyko zawilgocenia powierzchni, a więc nie powstają ogniska pleśni czy grzybów na ścianach, suficie, podłodze.

Rozwiązanie jest polecane ze względów zdrowotnych, w tym dla alergików oraz osób z chorobami układu krążenia lub oddechowego. Klimatyzatory są wyposażone w funkcje oczyszczania, jonizowania i aromatyzowania powietrza, dlatego w pomieszczeniu tworzy się korzystna atmosfera. Efektem jest lepsze samopoczucie, a także spokojny sen. Dla zachowania odpowiednich parametrów warto zadbać o okresowe odgrzybianie klimatyzacji – po więcej informacji zapraszamy do naszej firmy w Białymstoku.

Ważne znaczenie ma także redukcja kosztów. W celu dogrzania pomieszczeń nie trzeba stosować grzejników elektrycznych – zamiast tego można posłużyć się właśnie energooszczędnymi klimatyzatorami.

klimatyzacja białystok

Klimatyzacja do zastosowań domowych oraz przemysłowych

Dysponujemy szerokim asortymentem. Sprzedawane przez nas urządzenia, w połączeniu na przykład z rekuperacją (wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła), tworzą systemy funkcjonalne, a jednocześnie proste w obsłudze.

Oferujemy następujące rodzaje klimatyzatorów:

  • split – popularne w małych obiektach mieszkalnych, usługowych; składają się z jednostki wewnętrznej, a także zewnętrznej, które są połączone dwoma przewodami z czynnikiem chłodniczym; rozwiązanie odznacza się wysokimi walorami użytkowymi, gdyż agregat znajduje się poza pomieszczeniem i nie generuje uciążliwego dla mieszkańców hałasu;
  • multisplit – urządzenie zewnętrzne może być podłączone do kilku jednostek, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wielu pomieszczeniach przy wykorzystaniu tego samego układu; system stosowany jest w biurowcach, hotelach.

Zapewniamy fachowe doradztwo w doborze optymalnych rozwiązań. Klimatyzację można wykorzystać nie tylko do chłodzenia albo ogrzewania pomieszczeń w mieszkaniu, biurze czy sklepie. Na szeroką skalę stosuje się ją również w zakładach przemysłowych – dotyczy to na przykład przestrzeni, w których mają miejsce procesy związane z wytwarzaniem dużych ilości ciepła (takich jak spawanie, cięcie laserem). Ponadto razem z innymi sprzętami, na przykład komorami chłodniczymi, zapewnia optymalne warunki także do przechowywania artykułów spożywczych.

Warto wybrać nowoczesną klimatyzację od firmy KliMat

Zajmujemy się kompleksową obsługą prywatnych i większych inwestycji. Nie tylko montujemy oraz serwisujemy urządzenia, ale realizujemy również zabiegi konserwacyjne – czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji. W naszej ofercie znajdują się także systemy wentylacji. Zapraszamy do kontaktu – warto zapoznać się z całym asortymentem i uzyskać porady naszych pracowników. Zakupione produkty dowozimy oraz instalujemy w miejscu wskazanym przez Klienta, nie tylko na terenie Białegostoku.

Menu