Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji

Skuteczne czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji w Białymstoku

Prawidłowa obsługa i bezawaryjność użytkowanych w domu lub firmie klimatyzatorów – to możliwe dzięki regularnej konserwacji. Niezbędne jest czyszczenie elementów, takich jak filtry, a także usuwanie zanieczyszczeń czy bakterii (odgrzybianie). Kompleksowe usługi z tego zakresu świadczy firma KliMat. Zapraszamy Klientów z Białegostoku i pobliskich miejscowości do odwiedzenia naszej siedziby, a także do kontaktu telefonicznego.

Czyszczenie klimatyzacji domowej

Ma na celu pozbycie się nagromadzonego pyłu oraz kurzu ze wszystkich komponentów klimatyzatora, zewnętrznych i wewnętrznych. Filtry, które znajdują się w urządzeniu, są w stanie wychwycić niemal wszystkie zanieczyszczenia, lecz zapełniają się z czasem, dlatego zanieczyszczenia takie należy regularnie usuwać.

Czyszczenie warto zlecić dwa razy w roku, na wiosnę (najlepsza pora to marzec-kwiecień, bezpośrednio przed pierwszymi większymi wzrostami temperatury na zewnątrz) oraz w czasie jesieni (po zakończeniu sezonu letniego, gdy urządzenie było często używane). Jeśli sprzęt jest intensywnie eksploatowany, między innymi w restauracjach, sklepach albo hotelach (nierzadko pracuje całą dobę), częstotliwość tych zabiegów powinna być zwiększona.

Regularny serwis klimatyzacji jest korzystny, gdyż:

  • pozwala na utrzymanie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej w należytym stanie, co oznacza korzystanie z ich funkcjonalności przez wiele lat, zapewnia cichą pracę oraz umiarkowany pobór energii,
  • zapobiega poważnym usterkom – naprawa często wiąże się z wysokimi kosztami, ponadto jest czasochłonna,
  • gwarantuje optymalny mikroklimat w pomieszczeniu – temperatura i wilgotność powietrza cały czas są na poziomie dopasowanym do potrzeb użytkownika,
  • nie dopuszcza do zawilgoceń powierzchni oraz zmniejsza ryzyko rozwoju zarodników pleśni, grzybów, bakterii,
  • w okresie gwarancyjnym uprawnia do skorzystania z usługi bezpłatnego usuwania awarii.

Realizowane przez nas czyszczenie klimatyzacji dotyczy agregatu oraz sprzętu znajdującego się wewnątrz. Używamy wysokiej jakości preparatów, w tym dedykowanych do poszczególnych części urządzenia. Dobieramy je pod kątem występujących w określonym miejscu zabrudzeń – w domach położonych blisko drogi może to być kurz i pył, a w restauracjach znaczne ilości tłuszczu.

odgrzybianie klimatyzacji białystok

Odgrzybianie klimatyzacji – sposób na wydłużenie żywotności urządzenia

Poza czyszczeniem, niezbędny etap czynności serwisowych stanowi odgrzybienie klimatyzacji. Jeśli urządzenie nie jest regularnie konserwowane, może dojść do nagromadzenia w nim zarodników pleśni, grzybów oraz bakterii. Ma to negatywny wpływ na zdrowie człowieka, wywołuje liczne infekcje i choroby (szczególnie w przypadku alergików czy osób mających problemy z układem krążenia albo układem oddechowym).

Wykorzystujemy różnorodne metody odgrzybiania:

  • piankową/chemiczną – preparat jest rozprowadzany po parowniku; dokładność aplikacji zapewnia specjalny wężyk;
  • ozonowanie – za pomocą ozonu można szybko usunąć grzyby znajdujące się wewnątrz urządzenia; gaz krąży w instalacji, a jego aplikacja zapewnia dotarcie do wszystkich zakamarków i skuteczną likwidację drobnoustrojów.

Nasze usługi z zakresu odgrzybiania obejmują te elementy, które są szczególnie narażone na rozwój drobnoustrojów. Dotyczy to parownika, skraplacza, układu odprowadzającego skropliny i tac ociekowych. Zapewniamy bliskie terminy realizacji, dojazd na terenie Białegostoku i okolicznych miejscowości, a także zastosowanie adekwatnego, skutecznego rozwiązania.

Warto skorzystać z oferty solidnego usługodawcy

Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji jest ważne ze względów zdrowotnych oraz w celu utrzymania bezawaryjnej pracy urządzenia. Ich przeprowadzenie warto powierzyć wykwalifikowanej firmie KliMat. Nasi pracownicy dysponują szeroką wiedzą, popartą wieloma szkoleniami, operujemy także nowoczesnym sprzętem. zapewniamy fachowe doradztwo, w tym pod kątem zakupu i użytkowania nie tylko klimatyzatorów, lecz także systemów wentylacji. Usługi realizujemy w miejscu wskazanym przez Klienta.

Menu