Montaż klimatyzacji

Profesjonalny montaż klimatyzacji na terenie Białegostoku

Jesteśmy firmą, która świadczy usługi w zakresie wentylacji oraz chłodnictwa. W naszej ofercie znajdziesz między innymi montaż klimatyzacji – bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje Klientów, aby zapewnić optymalne warunki w domu czy biurze. Zapraszamy do naszej siedziby, gdzie można zapoznać się z całym asortymentem nowoczesnych urządzeń. Oferta jest skierowana do osób mieszkających w Białymstoku i okolicach.

Warto zadbać o komfort cieplny

Klimatyzacja to chętnie wybierane rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w obliczu zmiennych warunków pogodowych. Wpływa na dobre samopoczucie, zapobiegając znużeniu czy spadkom koncentracji.

Odpowiednio przeprowadzony przez specjalistów proces montażu klimatyzacji zapewnia:

  • właściwą temperaturę przez całą dobę – nie ma znaczenia, czy występują upały, czy mrozy, gdyż urządzenie automatycznie chłodzi, a także dogrzewa pomieszczenie,
  • optymalną wilgotność powietrza, w przedziale 40-60% – co zapobiega infekcjom górnych dróg oddechowych, rozwojowi pleśni lub grzybów na ścianach,
  • regulowany dopływ świeżego, oczyszczonego z drobnoustrojów, zjonizowanego powietrza, możliwy dzięki mikrofiltrom.

To wszystko może pozytywnie wpłynąć na zdrowie człowieka – zredukować napięcie, stres i uczucie zmęczenia, pobudzać do większej aktywności w ciągu dnia oraz zapewniać warunki odpowiednie do spokojniejszego snu. Montaż klimatyzacji w miejscu pracy, na przykład w biurze czy sklepie, wspomaga efektywne wykonywanie obowiązków przez pracowników, a także przekłada się na lepsze samopoczucie klientów odwiedzających te miejsca.

Warto zastosować dodatkowe systemy, które umożliwią zachowanie optymalnej temperatury czy wilgotności powietrza bez względu na warunki panujące w otoczeniu. Chodzi o rekuperatory przeznaczone do wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, a na potrzeby produktów spożywczych i leków – komory chłodnicze wykorzystywane między innymi w przemyśle gastronomicznym albo farmaceutycznym.

montaż klimatyzacji Białystok

Dobór urządzenia – na co zwrócić uwagę

Specjalistyczna wiedza i wieloletnie doświadczenie naszych pracowników pozwalają na dobór urządzenia dostosowanego do potrzeb użytkowników. Oferujemy kilka typów klimatyzatorów:

  • split – przeznaczone do montażu w małych mieszkaniach lub lokalach usługowych; jednostka zewnętrzna może być podłączona tylko do jednej jednostki wewnętrznej znajdującej się w pokoju;
  • multisplit – rozwiązanie polecane do średnich budynków, w tym biurowców, zakładów przemysłowych, galerii handlowych; jeden agregat może obsłużyć kilka (zwykle pięć) oddzielnych jednostek wewnętrznych, co pozwala na jednoczesne ogrzewanie lub chłodzenie chłodzenie wielu pomieszczeń;
  • układy VRV/VRF – to innowacyjne systemy w postaci rozbudowanych instalacji, bazujących na kilku funkcjonalnych rozwiązaniach technicznych. Mają zastosowanie głównie w klimatyzacji komercyjnej, ale nie tylko. Miejsca montażu to między innymi obiekty użyteczności publicznej, galerie handlowe, biurowce, obiekty przemysłowe, duże domy.

Wykonując działania związane z montażem klimatyzacji, pod uwagę bierzemy:

  • umiejscowienie części systemu – powinny być odpowiednio zamontowane, z zachowaniem podanej w instrukcji odległości od ścian i innych elementów wyposażenia (zwykle 20-30 cm), aby zapewnić prawidłowy przepływ powietrza oraz umożliwić późniejsze czyszczenie; w przypadku jednostki wewnętrznej ważne jest, by nie kierować nawiewu w miejsca, w których użytkownicy spędzają najwięcej czasu, gdyż stały kontakt z zimnymi podmuchami zwiększa ryzyko przeziębienia;
  • moc urządzenia – zbyt niska nie pozwoli na skuteczne chłodzenie czy dogrzewanie, z kolei za wysoka niepotrzebnie podniesie koszt zakupu oraz eksploatacji; pracownicy firmy KliMat dokonują dokładnych obliczeń, bazując albo na metrażu (zwykle na każde 10 m² powierzchni przypada 1 kW mocy chłodniczej), albo kubaturze (parametr przydatny w pomieszczeniach wyższych niż 2,8 m);
  • względy estetyczne – kierując się wskazówkami Klientów, jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną umieszczamy w taki sposób, by nie wpływały negatywnie na design pomieszczeń oraz elewacji.

Jesteśmy firmą z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym, oferujemy profesjonalny montaż klimatyzacji bez względu na to, w jakich miejscach należy zainstalować poszczególne elementy. Zlecenia realizujemy wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia komfortu termicznego – w domach, mieszkaniach, obiektach usługowych, budynkach użyteczności publicznej. Prace wykonujemy w odpowiedniej kolejności – zaczynamy od umieszczenia stelażu, następnie przeprowadzamy wywiercenie otworów pod rury i przewody elektryczne, zajmujemy się montażem agregatu, przeprowadzamy próbę szczelności, odpowietrzenie oraz napełnienie urządzenia czynnikiem chłodniczym. Gwarantuje to bezpieczeństwo i wysoką funkcjonalność całości.

Po instalacji użytkownicy otrzymują praktyczne porady, jak obsługiwać dostarczony przez nas sprzęt, by wykorzystać wszystkie zalety z nim związane oraz cieszyć się bezawaryjną pracą przez lata. Informacje dotyczą optymalnej temperatury i wilgotności powietrza, pożądanego kierunku nawiewu, oszczędności energii. Znaczenie mają również wskazówki pod kątem serwisu klimatyzacji, który należy przeprowadzać regularnie, aby zapobiegać poważnym usterkom.

Zamów montaż klimatyzacji na terenie Białegostoku w firmie KliMat

Zapraszamy Klientów do odwiedzenia naszej siedziby. Można tutaj zapoznać się z szerokim asortymentem nowoczesnych, funkcjonalnych sprzętów, jak również uzyskać niezbędne informacje i ustalić datę wykonania zlecenia. Prace realizujemy terminowo, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb odbiorców. Zajmujemy się kompleksowym wykonawstwem z dziedziny wentylacji i chłodnictwa.

Menu