Serwis i naprawa klimatyzacji

Skuteczny serwis i naprawa klimatyzacji

Profesjonalny system klimatyzacji, który służy do zapewnienia komfortu cieplnego w domu, mieszkaniu czy biurze, wymaga regularnej konserwacji. Jest to niezbędne, aby spełniał swoje funkcje i działał bezawaryjnie przez wiele lat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów w tym zakresie, zapraszamy do skorzystania z usług firmy KliMat z Białegostoku. Nasza wiedza i doświadczenie przekładają się na profesjonalne wykonanie serwisu oraz szybkie naprawy usterek.

Warto zadbać o fachowy serwis klimatyzacji

Klimatyzacja jest przydatna w niemal każdym domu lub zakładzie pracy. Zapewnia komfort cieplny, a więc odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza niezależnie od warunków panujących na zewnątrz – decyduje o tym wyposażenie w funkcję chłodzenia oraz grzania. Stały dopływ świeżego, pozbawionego drobnoustrojów powietrza wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka, pozwala zmniejszyć ryzyko infekcji. Ważna jest również ochrona przed rozwojem pleśni, grzybów, co ma znaczenie szczególnie w przypadku, gdy dom zamieszkują alergicy.

To rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, jeżeli profesjonalnie wykonany montaż klimatyzacji dopełniony jest regularnym przeprowadzaniem prac konserwacyjnych i serwisowych, aby zapewnić poprawne działanie sprzętu. Zalecamy, by prace serwisowe wykonywać dwa razy w roku – najlepsza pora to okres:

  • wiosenny (przełom marca i kwietnia), gdy trzeba przygotować urządzenie do wzmożonej eksploatacji w czasie upałów,
  • jesienny (październik, najpóźniej listopad) – wówczas szczególnie ważne jest usunięcie nagromadzonych podczas lata zabrudzeń, czyli czyszczenie klimatyzacji.

Gdy sprzętu używa się w specyficznych warunkach, a podatność na zanieczyszczenia jest duża, warto zwiększyć częstotliwość tych zabiegów. Dotyczy to między innymi instalacji umieszczonych w sklepach, restauracjach, zakładach przemysłowych.

W ramach serwisu wykonujemy:

  • przegląd obejmujący weryfikację poprawności działania elementów elektrycznych (w tym sterownika), układu odprowadzenia skroplin, połączeń, przewodów, jak również sprawdzenie szczelności układu chłodniczego i ewentualne uzupełnienie braków;
  • czyszczenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, aby pozbyć się zabrudzeń, drobnoustrojów – obejmuje to obudowy, filtry, skraplacz; dodatkowo wykonywane jest odgrzybianie parownika.

Nasi pracownicy są odpowiednio przeszkoleni w realizacji czynności naprawczych. Używają profesjonalnego sprzętu, kierują się zaleceniami producenta, dlatego działania dotyczące serwisu przebiegają sprawnie i obejmują prace rzeczywiście niezbędne, a ewentualne usterki są usuwane na bieżąco. Po więcej informacji zapraszamy do siedziby firmy KliMat.

naprawa i serwis klimatyzacji Białystok

Fachowa naprawa klimatyzacji

Jeżeli zauważysz jakiekolwiek sygnały, wskazujące na nieprawidłowe działanie klimatyzatora, nie należy zwlekać z naprawą – warto wezwać naszych pracowników. Pozwoli to na szybkie zdiagnozowanie problemu i zapobiegnie zwielokrotnieniu kosztów, jakie byłoby trzeba ponieść w przypadku większej usterki.

Skontaktuj się z nami, zwłaszcza gdy:

  • z urządzenia wydobywa się dym i czuć swąd spalenizny – najczęściej oznacza to przepalenie instalacji elektrycznej,
  • temperatura i wilgotność powietrza w pomieszczeniu jest zbyt niska czy za wysoka – czasami wystarczy czyszczenie filtrów, ale takie niedogodności mogą być również sygnałem poważnej awarii,
  • z parownika cieknie woda – przyczyna to zazwyczaj nieszczelność lub zatkanie instalacji służącej do odprowadzania pary wodnej,
  • zaobserwujesz głośną pracę jednostki wewnętrznej albo zewnętrznej – należy szybko zareagować, gdyż taki objaw wskazuje, że wkrótce może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia.

Zapewniamy terminowy dojazd w miejsce wskazane przez Klienta – działamy na terenie Białegostoku i okolic. Naprawiamy wszystkie typy urządzeń, bez względu na markę i dostępne funkcje. Dysponujemy wysokiej jakości częściami zamiennymi, które umożliwią bezawaryjną eksploatację przez lata.

Każdą czynność konsultujemy z Klientem, dobierając odpowiednie rozwiązanie, w tym pod kątem użytkowym oraz ekonomicznym. Przy okazji naprawy można skorzystać z fachowego doradztwa naszych pracowników, dotyczącego zastosowania w domu czy biurze innych systemów, takich jak rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Sprawna klimatyzacja

Zapewniamy profesjonalny serwis i naprawę klimatyzacji na terenie Białegostoku oraz pobliskich miejscowości. Bez względu na rodzaj urządzenia czy usterki warto skorzystać z naszych usług – wykonamy niezbędne czynności w terminie i miejscu wskazanym przez Klienta. Dzięki wykwalifikowanemu, dysponującemu szeroką wiedzą oraz nowoczesnym sprzętem zespołowi, a także doświadczeniu na rynku, możemy realizować również najbardziej nietypowe, wieloetapowe zlecenia.

Menu