Serwis klimatyzacji – co powinien obejmować?

Klimatyzacja to niewątpliwie przydatne wyposażenie budynku, jednak na jakość jej działania wpływa przede wszystkim odpowiednia konserwacja. Jako właściciele systemu powinniśmy zadbać między innymi o regularne serwisowanie urządzenia – w tym celu warto skorzystać z usług specjalistów. Jednak jakie działania powinien obejmować profesjonalny serwis klimatyzacji? Przyjrzymy się temu w dzisiejszym artykule.

Przegląd i naprawy klimatyzacji

Opisywane systemy wraz z upływem czasu mogą tracić swoje właściwości, co wpływa na spadek ich efektywności. Wynika to z różnego rodzaju usterek oraz zbierających się zanieczyszczeń, dlatego podstawę stanowi systematyczne weryfikowanie stanu technicznego poszczególnych komponentów – takich jak przewody, uszczelki, zawory, wentylatory i kompresory. Podczas przeglądu specjalista sprawdzi obecność ewentualnych uszkodzeń, wycieków czy zużytych elementów, które wymagają wymiany. Musi także zwrócić uwagę na ilość czynnika chłodniczego – jest to substancja, która odpowiada za proces chłodzenia powietrza. Jeśli poziom czynnika jest zbyt niski, może dojść do zaburzeń pracy urządzenia. W takiej sytuacji fachowcy zajmą się jego uzupełnieniem.

Przegląd klimatyzacji jest bardzo istotny ze względu nie tylko na efektywność systemu, lecz także na zdrowie użytkowników. Chociażby zanieczyszczone filtry mogą powodować problemy zdrowotne i stanowić przyczynę takich dolegliwości jak ból głowy, kaszel czy katar. Dzieje się tak z powodu nagromadzonych w urządzeniu zarodników, pleśni, bakterii oraz grzybów.

przegląd i naprawy klimatyzacji

Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji różnymi metodami

To niemal obowiązkowy etap czynności realizowanych w ramach serwisu klimatyzacji. W naszej firmie KliMat stosujemy w celu czyszczenia i odgrzybiania urządzeń dwie efektywne metody:

  • piankową/chemiczną – to ekonomiczny i prosty sposób, który polega na wykorzystaniu specjalnej pianki posiadającej właściwości dezynfekujące; piankę zamieszcza się wewnątrz klimatyzatora i rozprowadza się ją po parowniku, gdzie preparat skutecznie usuwa drobnoustroje;
  • ozonowanie – to bardziej skomplikowany proces bazujący na zastosowaniu ozonu; gaz ten posiada właściwości grzybobójcze, dzięki czemu zapewnia wysoką efektywność w czyszczeniu klimatyzatora; bez problemu dociera do wszystkich zakamarków, likwidując nie tylko zarazki i zanieczyszczenia, lecz także nieprzyjemne zapachy; stanowi skuteczne i bezpieczne rozwiązanie, jednak wymaga użycia specjalistycznego sprzętu.

Zwracamy przy tym szczególną uwagę na elementy narażone na rozwój drobnoustrojów – mowa na przykład o skraplaczu, parowniku czy też tacach ociekających. Pracujemy precyzyjnie, aby mieć pewność, że klimatyzacja jest odpowiednio przygotowana do dalszego użytkowania, bez ryzyka, że spowoduje ona infekcję albo chorobę układu oddechowego u użytkownika. Takie działania są niezbędne zarówno w systemach wykorzystywanych w prywatnych domach i mieszkaniach, jak też w urządzeniach ulokowanych w restauracjach, biurach czy innych lokalach użytkowych.

Fachowy serwis klimatyzacji – zapraszamy do współpracy

Odpowiedni przegląd, naprawa oraz czyszczenie klimatyzacji to ważne czynności, wpływające na komfort i bezpieczeństwo jej użytkowania. Aby mieć pewność, że prace te zostaną zrealizowane w prawidłowy i szybki sposób, warto nawiązać z nami współpracę. Wiemy, co powinien obejmować fachowy serwis, dlatego Klientom zapewniamy kompleksową obsługę w tym zakresie. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie i porozmawiać na temat zlecenia.

Menu