Montaż i serwis wentylacji

Profesjonalny montaż i serwis wentylacji

Odpowiednie działanie systemu wentylacyjnego uzależnione jest od doboru właściwych urządzeń, ich prawidłowego montażu oraz serwisu. Usługi w tym zakresie oferuje firma KliMat – zapraszamy Klientów z Białegostoku i okolic do wizyty w naszej siedzibie, gdzie zapewniamy fachowe doradztwo oraz możliwość zapoznania się z szerokim asortymentem. Współpracujemy z osobami prywatnymi i przedsiębiorcami.

Zapewniamy fachowy montaż wentylacji

Oferujemy nowoczesne, funkcjonalne systemy mechanicznej wentylacji wnętrz z rekuperacją. To rozwiązanie gwarantuje nie tylko optymalne warunki w pomieszczeniu, pod kątem między innymi temperatury i wilgotności, ale również redukcję kosztów eksploatacyjnych ponoszonych w związku z ogrzewaniem budynku.

Montaż warto wykonać podczas wznoszenia obiektu, na etapie stanu surowego. Wówczas można zaplanować rozmieszczenie elementów i zainstalować odpowiednie przyłącza. Jeśli dom czy mieszkanie jest już jednak wykończone, także realizujemy montaż; wiąże się to wtedy z przeróbkami lub dodatkową zabudową. Po więcej informacji zapraszamy do firmy KliMat w Białymstoku.

W każdym przypadku podstawą jest rzetelnie wykonany projekt. Z pomocą naszych pracowników można określić:

  • wydajność rekuperatora – dobierać należy pod względem liczby domowników oraz pomieszczeń; pożądana wartość wynosi około 20-30 m³/h na każdego mieszkańca, lecz wzrasta, jeśli w domu jest więcej niż jedna sypialna czy pokój dzienny; optymalna sytuacja występuje wówczas, gdy urządzenie wykorzystuje nie więcej niż 70% maksymalnej mocy, co zapewnia cichą pracę oraz mniejsze zużycie prądu;
  • właściwe rozmieszczenie anemostatów, a więc zakończeń przewodów znajdujących się w pomieszczeniach – umieszcza się je na ścianie lub suficie; wpływają pozytywnie na walory estetyczne, gdyż pozwalają ukryć elementy instalacji;
  • przekrój i rodzaj kanałów wentylacyjnych – najczęstszy wybór to rury stalowe o średnicy 80-120 mm, gdyż umożliwiają sprawny przepływ powietrza, przy czym powinny być pokryte na całej długości izolacją z wełny mineralnej; alternatywą są bardziej elastyczne wyroby z tworzyw sztucznych;
  • lokalizację centrali – dobrym wyborem jest suche i zadaszone pomieszczenie, w tym gospodarcze albo poddasze; ze względu na dźwięk podczas pracy centrala nie sprawdzi się w pobliżu sypialni; odległość od ścian czy stropu to około 8-10 cm.

Dzięki wykwalifikowanego zespołowi, wieloletniemu doświadczeniu oraz współpracy z czołowymi producentami urządzeń możemy zapewnić usługi na wysokim poziomie. Planując montaż, bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby Klientów, aby zastosować rozwiązanie, które będzie do nich dopasowane.

montaż wentylacji białystok

Solidny serwis wentylacji umożliwia bezawaryjną eksploatację

Regularna konserwacja i serwis to działania niezbędne z kilku powodów. Pozwalają na:

  • zapewnienie w pomieszczeniach odpowiedniego mikroklimatu – stała wymiana powietrza umożliwia usuwanie drobnoustrojów, które wywołują choroby górnych dróg oddechowych lub alergie skórne,
  • wydłużenie żywotności podzespołów, co zapobiega poważnym awariom i wpływa na optymalną wydajność,
  • ochronę przed pożarem, który mógłby zostać wywołany spięciem elementów instalacji elektrycznej w rekuperatorze.

Serwis powinien być przeprowadzony przez doświadczoną załogę. Zagwarantuje to uwzględnienie wszystkich niezbędnych prac oraz wykrycie ewentualnych usterek, które, aby ograniczyć koszty, należy od razu usunąć. W trakcie wizyty przeprowadzamy:

  • ocenę stanu kanałów, przewodów oraz central wentylacyjnych, w tym pod kątem drożności czy szczelności,
  • pomiary poziomu zanieczyszczeń oraz sprawności jednostek napędowych, a także wymianę zużytych filtrów.

Istotne znaczenie ma czyszczenie wentylacji. Realizujemy je za pomocą rożnych metod, takich jak odkurzanie na sucho, szczotkowanie, odciąganie przy wykorzystaniu ssawek. Stosujemy również sprężone powietrze, a także, w przypadku silnych zanieczyszczeń (na przykład przemysłowych), dezynfekcję na mokro, czyli za pomocą wody albo pary.

Podczas prac serwisowych warto zasięgnąć porad naszych pracowników na temat właściwej eksploatacji rekuperatora i dodatkowo zapoznać się z innymi usługami – zajmujemy się również czyszczeniem oraz odgrzybianiem klimatyzacji.

Kompleksowa obsługa wentylacji nie tylko w Białymstoku

Zachęcamy do odwiedzenia naszej firmy – dostępny jest szeroki asortyment systemów wentylacji, klimatyzacji czy komór chłodniczych. Doradzamy, jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się komfortem użytkowania domu lub mieszkania każdego dnia. Terminowo wykonujemy zlecenia, na przykład dotyczące serwisu urządzeń, w miejscu wskazanym przez Klienta. Nasze usługi są skierowane do inwestorów indywidualnych, deweloperów, zarządców (w tym obiektów użyteczności publicznej). Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością poznamy Twoje oczekiwania.

Menu